Ветеранові «Буковини» Валерію Семенову – 75!

17 травня  виповнилося 75 років блискучому футболістові та тренерові Валерію Семенову. Валерій Борисович народився у Ленінграді (нині – Санкт – Петербург), а згодом переїхав у Чернівці. «Мій батько загинув на фронті, тому моїй мамі було важко. На Буковині  жила її рідна сестра, яка вийшла заміж за льотчика та була нормально забезпечена. Ми жили  неподалік стадіону «Спартак» (за теперішнім кінотеатром імені Івана Миколайчука, який тоді називався «Дружба» - авт.).

Що нам тоді залишалося робити? Лише грати у футбол. Популярним видом спорту займався, на жаль, вже у покійного Михайла Пейсіса. Він нас усіх збирав і ми грали у футбол. У когось щось вийшло, а у когось – ні. Пригадуючи Михайла Марковича скажу, що він дуже любив працювати з молоддю», - зазначив Валерій Семенов.

У 1960 році на талановитого гравця звернули увагу представники чернівецької команди «Авангард». Про свої виступи у «Авангарді» Валерій Семенов каже: «У 1961 році я зіграв перший офіційний матч за чернівецький колектив.  У ці роки у нас було багато приїжджих футболістів. Можу пригадати таких вправних виконавців, як Віктор Осадчук, Марат Церіков, Едуард Сурков… А вже наступного року прийшла молодь – Міша Мельник, Рома Гаврилець, Володя Воронюк. Брат мій також грав. Тренував нас Федір Дашков, який пограв у київському «Динамо».  Хорошим він був футболістом.  У воротах «Авангарду» стояв Коля Чепурський. У нас, напевно, була наймолодша команда в лізі.

У сезоні – 68 у нас була сильна команда. Нам вдалося стати срібним призером класу «Б». Ворота захищав Чоба Кахлик. У «Буковині» також грали Федя Чорба, Саша Павленко, Міша Мельник… Ми добре грали, тому люди із задоволенням ходили на наші матчі.  

У 1968 році фінальні матчі ми грали з представниками Тернополя. Нам сказали, що якщо ви зіграєте внічию у Тернополі, то наступний матч проведете вдома. У першій зустрічі ми повністю віддалися боротьбі та зіграли унічию – 1:1. А у федерації нам сказали: «Скільки ви б не грали, матчі відбуватимуться у Тернополі». Судді нам казали, що зробити нічого не можуть. Все вирішили, так би мовити, «на горі». Потім нам обіцяли, що половина команди отримає звання «майстер спорту СРСР». Врешті-решт, нам нічого не дали.

А ось у сезоні – 69 наша команда вже виступала в класі «А». Ми їздили в Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків… Цікаво, що ворота «Дніпра» захищав Володимир Пільгуй, який виступав у збірній СРСР та московському «Динамо». Здається, що у дніпропетровській команді грав навіть славнозвісний Андрій Біба».

Після завершення виступів на футбольному полі (1974 рік) Валерій Семенов став тренером. « Я хотів продовжити своє життя у футболі. Коли у ДЮСШ не було місця тренера, то мене взяли у заводські команди. А коли місце звільнилося, то став тренером. Перший мій відомий вихованець  – Сергій Черняк. Я набирав хлопців 1976 року народження. Один із хлопців, який народився у  1976 році, дружив із Сергієм. Він взяв Черняка з собою на тренування. Я сказав Сергію: «Ходи, тренуйся». Він постійно працював над собою та зумів потрапити у професійний футбол.

Серед інших вихованців – Рома Зароченцев, Віталік Ісаєв. Вони пограли за «Буковину». З останніх моїх вихованців треба відзначити Дениса Олійника (зараз гравець голландського «Вітесса» - авт.) Денис  займався у мене змалечку. Вже потім його взяв Юрій Крафт, а згодом Денис пішов у «Динамо», - розповів про своїх кращих вихованців Валерій Борисович.

Валерій СЕМЕНОВ  народився 17 травня 1941 року в Ленінграді (нині - Санкт - Петербург). Виступав у командах «Буковина» (Чернівці), «Суднобудівник» (Миколаїв), «Кремінь» (Кременчук). На сайте kypit-diplom-vuza.com вы можете купить диплом без предоплаты У складі «Буковини» срібний призер класу «Б» (перша українська зона) – 1968 рік. Кольори чернівецької команди захищав у 1961 – 1964, 1967 – 1974 роках (429 матчів). Працював у групі підготовки при команді майстрів "Буковина" (Чернівці). Серед вихованців Валерія Семенова такі відомі футболісти, як Сергій Черняк, Денис Олійник, Роман Зароченцев, Віталій Ісаєв, Олександр Семенюк.

ФСК «Буковина» вітає Валерія Борисовича з Днем народження. Бажаємо Вам багатирського здоров’я, молодечого запалу, родинного затишку і благополуччя !

Інформаційні партнери

Турнірна таблиця

Чемпіонат України з футболу 2019/20

М Команда І О
1 «Нива» (Тернопіль) 20 41
2 «Полісся» (Житомир) 20 39
3 «Верес» (Рівне) 20 36
4 «Діназ» (Вишгород) 20 31
5 «Калуш» (Калуш) 20 29
6 «Поділля» (Хмельницький) 20 29
7 «Чайка» (Петропавлівська Борщ-ка) 20 26
8 «Нива» (Вінниця) 20 20
9 «Буковина» (Чернівці) 20 20
10 «Ужгород» (Ужгород) 20 19
11 «Оболонь Бровар-2» (Буча) 20 16

Матчі

Фоторепортажі